SPOJENÉ SÍLY PRO LIBUŠ A PÍSNICI – komunální volby, 5.-6.října 2018 – volební program

SPOJENÉ SÍLY PRO LIBUŠ A PÍSNICI – komunální volby, 5.-6.října 2018 – volební program

Volební program

fotografie kandidátů

fotografie kandidátů

Jiří Koubek

Napište nám

info(@)volby-libus-pisnice.cz

Jiří Koubek

jirka.koubek(@)seznam.cz

Lenka Koudelková

kjunior(@)centrum.cz

Pavel Macháček

pavel.machacek(@)strabag.com

Volební program SPOJENÝCH SIL PRO LIBUŠ A PÍSNICI pro komunální volby ve dnech 5.-6.října 2018
Volební plakát ke stažení zde.

Pro zklidnění a zprůjezdnění dopravy

Prosadili jsme kruhový objezd na křížení ulic Libušská a Kunratická spojka. Prosadili jsme odbočovací pruh do Sapy na Libušské ulici. Podporujeme napojení Sapy na Kunratickou spojku a budoucí písnický obchvat, aby auta nejezdily přes Libuš. Obchvat, obchvat, obchvat – jedině tak přestane být Libuš a Písnice tranzitní obcí.

Pro bezpečný pohyb po ulici

S rekonstrukcí Libušské v Písnici vznikají nové retardéry a bezpečné přechody. Na Libušské ulici v Libuši do konce roku 2018 vzniknou dva nové přechody u zastávky Jalodvorská. Nové přechody jsme prosadili i u mateřské školky Lojovická.

Pro bezpečnou Libuš a Písnici - strážníci

Do roku 2020 rozšíříme služebnu městské police v Zahrádecké ulici, abychom na Libuši a Písnici měli službu strážců pořádku 24 hodin denně. Dnes máme přiřazeno 5 strážníků, po rekonstrukci služebny jich bude osm až deset. Peníze na rekonstrukci jsme získali v létě 2018.

Pro bezpečnou Libuš a Písnici – hasiči

Postavili jsme novou zbrojnici pro písnické hasiče. Postavíme garáže pro auta libušských hasičů. Dobrovolní hasiči se osvědčili nejen během přírodních katastrof, ale také v každodenní starosti o naše občany. Přispívají též k živému společenskému životu v obci. Naši podporu si zaslouží!

Pro děti v našich školách

Investovali jsme desítky milionů korun do rozšíření kapacit mateřských i základních škol. Otevřely jsme dvě nové třídy MŠ v Klubu Junior, do roku 2020 postavíme dvě nové třídy u MŠ K Lukám. Rozšiřujeme počet tříd v ZŠ Meteorologická. Postavíme tělocvičnu u ZŠ s Rozšířenou výukou jazyků v Písnici.

Pro čistou Libuš a Písnici

Zakoupili jsme nové stroje na čištění ulic i pro zimní údržbu. Uklízíme i autobusové zastávky, které nejsou ve správě městské části, ale hlavního města Prahy. Zvýšili jsme počet míst pro bezplatný výdej sáčků pro psí exkrementy. Spolu s vámi máme totiž rádi čisté ulice.

Pro dostupnější MHD

Prosadili jsme zkrácení intervalů linky 113. Zřídili jsme zastávku Písnice i pro příměstské autobusy 331 a 333. Na naši opakovanou žádost začal do staré Písnice jezdit noční autobus linky 913. Do konce roku 2018 zřídíme zastávku Mílová i ve směru Libuš.

Pro regulaci výstavby

Magistrát na naši opakovanou žádost zpracovává dvě územní studie kolem budoucích stanic metra D Libuš a Písnice. První bude na jaře 2019, druhá nejpozději v roce 2020. Nastaví mantinely výstavby a rozvoje. Odmítli jsme megalomanské projekty, které nerespektují charakter naší obce.

Pro sport a aktivní pohyb

Postavili jsme nový Fitpark v Hoštické ulici. Zprovoznili jsme hřiště Klokotská a poskytli jej široké veřejnosti. Zanedbané hřiště Skalská jsme vyčistili a našli nového nájemce – lukostřelecký oddíl. Podpořili jsme granty sportovní oddíly.

Pro likvidaci hazardu

Jako jedni z prvních v Praze jsme prosadili nulovou toleranci a vymýtili herny z Libuše. Bezpečné prostředí je pro nás důležitější než příjmy z hazardu.

Pro naše seniory

Spolupracujeme s Charitou a MČ Praha 12 pro poskytování pomoci seniorům. Rozvíjíme volnočasové aktivity seniorů. I nadále se budeme zaměřovat na podporu příležitostí ke vzájemnému setkání generací.

PROFESIONÁLNÍ SPRÁVA OBCE